Als proef gaat de gemeenteraad vanaf eind augustus het dorp in om meer in contact te komen met het dorp.
Na het zomerreces gaat de gemeenteraad het gemeentehuis uit, mede zodat het monumentale gedeelte gerenoveerd kan worden. Om toch te kunnen vergaderen en om beter in contact te komen met inwoners, maatschappelijke organisaties en ondernemers zijn alternatieve locaties gevonden. De commissies grondgebiedzaken, algemene zaken en burgerzaken gaan vergaderen in de Vijverberg, de raadsvergaderingen zullen plaats gaan vinden in het Vestzak, combigebouw en de Bongerd.
Door buiten de deur te vergaderen hoopt de gemeenteraad beter op de hoogte zijn van wat er speelt in de gemeenschap, zich beter een mening kunnen vormen over wat er speelt en op de diverse dossiers de rol kunnen vervullen die het best past (bijvoorbeeld regisseren of participeren). Op deze manier hopen zij als volksvertegenwoordigers betere beslissingen te kunnen nemen. Ook kunnen verenigingen en bedrijven de gemeenteraad uitnodigen om op locatie te komen vergaderen.
Informeel inloop-spreekuur
Naast de andere vergaderlocaties wil de gemeenteraad inloop-spreekuur houden voorafgaand aan raads- en commissievergaderingen. Tijdens deze spreekuren kan laagdrempelig en informeel gesproken worden over zaken die spelen in Son en Breugel. Kantlijn is wel dat het moet gaan over zaken van algemeen belang en dus geen persoonlijke kwesties.
Of de proef een succes is, wordt bekeken in augustus 2020. Er is in totaal 50.000 euro uitgetrokken voor uitvoering, gelijkwaardig verdeeld over 2019 en 2020. Hiervan wordt onder andere advisering en procesbegeleiding door Maarten Pieters (eerder al betrokken bij het onderzoek naar de onderlinge verstandhouding binnen de raad) betaald.



