Zoek
Sluit dit zoekvak.

Ons Dorp Zingt (toch) kerst

Ons Dorp Zingt (toch) kerst
Foto: Ons Dorp Zingt

Ons Dorp Zingt Kerst. Dat is de naam van het concert dat op zondagmiddag 17 december plaatsvindt in de grote zaal van café restaurant De Zwaan.

Maar liefst drie koren uit ons dorp geven daar acte de présence: Sons Kamerkoor, Sons Musical en Operettekoor en Sincère, totaal zo’n honderd mensen. Dit concert is een vervolg op het jaarlijkse VolksKerstConcert in de Petrus’ Bandenkerk. De organisatoren mikken op een nieuwe traditie.

De torengroep van de Sonse kerk nam het initiatief voor deze nieuwe opzet. Sannie de Rooij van de torengroep: “We vonden het erg jammer dat het VolksKerstConcert vorig jaar voor het laatst was. Daarom benaderden we de koren uit ons dorp om ideeën voor een nieuwe traditie te ontwikkelen. Drie koren, te weten Sons Kamerkoor, Sons Musical en Operettekoor en Sincère gingen enthousiast met ons in zee. Qua locatie kozen we bewust voor het zalencomplex van De Zwaan, want als je iets nieuws begint, doe het dan goed, zo was onze redenering.”

Meezingen

Het programma bevat veel bekende kerstliederen. Sommige zijn bedoeld om mee te zingen. In het programmaboekje, dat mensen bij binnenkomst ontvangen, staan de teksten van de meezingliederen afgedrukt. Het programma begint met de samenzang ‘Oh come all ye fauthful’. De drie koren nemen hierbij gezamenlijk het voortouw.

Hierna zingt het Sons Kamerkoor de liederen:

 • Nu sijt Willekome
 • Cantate Domino
 • Bogoroditse Djevo
 • Lute book lulleby
 • In dulci jubilo
 • Eer zij God in onze dagen (samenzang)

Het Sons Musical en Operettekoor brengt dan:

 • Joy to the world (samenzang)
 • Les Cloches du hameau
 • Carol of the Russian Children
 • Leise rieselt der Schnee
 • Do you hear what I hear
 • Cantique de Noël
 • The first Nowell (samenzang)

Kerstvertelling

Na de pauze speelt Marie-Astrid Vermaas onder andere Stille Nacht en Ding dong, Merrily on High op de piano. Het publiek kan ook deze liederen meezingen. Arend Okken verzorgt hierna de kerstvertelling ‘Een Dorpse wandeling’. Bij hem berust ook de algehele presentatie.

Ten slotte is de beurt aan Sincère met:

 • Deck the halls (samenzang)
 • See see the son
 • Earth song
 • Nothing else matters
 • Feliz navidad (samenzang met alle drie de koren)

Gratis toegang

De entree is gratis. Omdat er voor deze middag natuurlijk wel kosten worden gemaakt, stelt de organisatie een ruimhartige bijdrage van de aanwezigen bijzonder op prijs. Aanvang: 14:30 uur. Zaal open: 14:00 uur.

 


Een initiatief van Ons Son en Breugel, Toine Buijtels Events en Multi Show Productions. Kijk voor meer informatie op de website van Snow Radio.