Dag van de Bouw

Toegangsweg van SWZ Zonehove
Foto: Ons Son en Breugel

In Son en Breugel verrijst de komende jaren een woonpark voor zorgorganisatie SWZ. Op de bestaande zorglocatie Zonhove – waar 168 mensen met een (ernstig) meervoudige beperking wonen – worden er toekomstbestendige woningen, dagbestedingsruimtes en ondersteunende voorzieningen gerealiseerd.

De verouderde gebouwen uit de jaren ’80 maken plaats voor moderne, duurzame en vooral leefbare nieuwbouw, volledig afgestemd op de behoeften van de bewoners. De nieuwe gebouwen worden zorgvuldig ingepast in het landschap, waarbij de bestaande kwaliteiten optimaal worden benut. De vernieuwing vindt gefaseerd plaats. Momenteel richt de nieuwbouw zich op de bouw van drie Boswoningen (eerst Boswoningen 1 en 2, vervolgens nr. 3), waar 96 van de huidige bewoners naar toe verhuizen. Na oplevering worden de oude Buitenbrinken gesloopt en volgt de derde woning. De oplevering van de eerste twee Boswoningen worden verwacht in het begin van 2026.

Als alles volgens planning verloopt, kunnen de eerste bewoners begin 2026 verhuizen naar hun nieuwe thuis. De kracht van dit project zit in samenwerking. Bijzonder is de intensieve betrokkenheid van bewoners, medewerkers én omwonenden. Zo ontstond vanuit participatie een speciaal uitkijkpunt achter glas en dragen alle bouwmedewerkers herkenbare oranje hesjes – een idee van cliënten, die zo weten wie bij het bouwteam hoort. Zorgbouw draait om méér dan stenen. Tijdens De Dag van de Bouw ervaar je hoe we samen bouwen aan een fijne plek om te wonen.


Meer informatie

Wanneer: 21 juni 2025
Tijd: 10:00 tot 14:00 uur
Waar: SWZ Zonhove
Kaart wordt geladen...

Deel dit nieuws