Lijsttrekkers interview – Monique van Zwieten (D66)

Ons Son en Breugel geeft deze gemeenteraadsverkiezing alle lijsttrekkers een podium, en vandaag is het woord aan Monique van Zwieten van D66. Zo gaat Son en Breugel op 14, 15 en 16 maart 2022 goed geïnformeerd naar de stembus.

Kennismaking met Monique van Zwieten

Monique van Zwieten, 59 jaar uit ’t Zand. Als Monique niet aan het oppassen is op haar kleindochters, is ze actief voor de jeugdgemeenteraad in Son en Breugel.

In maart 2018 werd ze verkozen als raadslid voor D66, na een hele lange afwezigheid van de partij in Son en Breugel. “Ik ben daarvoor gevraagd, dat wil ik dan ook graag doen. Als je alleenstaande moeder bent of je hebt het hard te halen, dan merk je in je leven dat je hard moet vechten.

Ik vind dat daar waar ik voor heb moeten vechten niet iedere inwoner meer hoeft te doen. Als ik vanuit de politieke kant een klein beetje zou kunnen helpen en ik kan daaraan meewerken dat het gemakkelijker wordt, dan wil ik dat doen.”

Samenstelling afgelopen vier jaar

Monique van Zwieten zat met haar ene zetel eerst in de oppositie, maar voor haar gevoel eigenlijk tussen oppositie en coalitie in zat. Later heeft ze toch de overstap gemaakt naar de coalitie.

D66 krijgt ondersteuning van een drietal burgerraadsleden. Ton van Vlerken is er vanaf het begin van de raadsperiode bij. Flip Verhagen en Jürgen Feuerriegel zijn eind 2021 toegevoegd aan de lijst met burgerleden in Son en Breugel.

Plus- en minpunten afgelopen vier jaar

Monique gaat uit van het positieve. “Ik denk dat wij de afgelopen vier jaar de zelfstandigheid zijn blijven behouden en voor het verbinden zijn gegaan. We hebben er in ieder geval voor gezorgd dat op coming-out day de regenboogvlag weer wappert in de vlaggenmast van Son en Breugel. Ik vind inclusiviteit heel belangrijk.” Ook de sociaal bemiddelaar die verbinden zoekt binnen sociaal-maatschappelijke agenda maakt Monique trots.

Kieslijst D66 Son en Breugel

  1. Monique van Zwieten
  2. Flip Verhagen
  3. Jürgen Feuerriegel
  4. Ruud Sanders
  5. Niels de Goede
  6. Ton van Vlerken
  7. Stan Mooij
  8. Hilde Schuling
  9. Franklin Schuling
  10. Jacqueline Melis

Belangrijkste onderwerpen deze gemeenteraadsverkiezing

Verbinding

“Verbinding heeft te maken met inclusiviteit, maar ook verbinding binnen de raad. Verbinding bij het opstellen van een sociaal vangnet.” Denk hierbij bijvoorbeeld aan budgetbeheer ter voorkoming van huisuitzettingen en oplopende schulden, passende maatregelen aanbieden voor mantelzorgers en duidelijk maken waar mensen in nood terecht kunnen. “In klare taal.”

“De sociaal bemiddelaar die momenteel nog juridisch vorm moet krijgen binnen de gemeente moet de beschikking krijgen over een fonds.” Dat fonds kan ingezet worden om kleine (financiele) problemen die grote gevolgen kunnen hebben voor mensen op te vangen. “Zo voorkom je schulden en voorkom je een vicieuze cirkel. Het zou mooi zijn als je in de eerste aanzet iets zou kunnen betekenen voor deze mensen om erger te voorkomen.”

Duurzaamheid

“Wij willen zonnepanelen op de daken van bedrijven en huizen en langs de snelwegen, niet in de weilanden. Dat doet afbreuk aan de groene omgeving waarin wij wonen.” Sonniuswijk vindt Monique niet de meest geschikte locatie voor windmolens in de regio. “In wijken moet het energienetwerk versterkt worden om iedereen die wil zonnepanelen kan plaatsen.”

“We hebben een ambitie. Als we die waar willen maken moeten we ook stappen ondernemen. De gemeente moet ondernemers ondersteunen voor het klimaat neutraal maken van Ekkersrijt. Het Dommeldal willen we graag behouden en openstellen voor het publiek.” Ook moet er een einde komen aan het lozen van afvalwater in de Sonse Heide.

Een aantrekkelijk centrum

“We hebben de valpartijen gehad in het centrum, maar we horen al langer dat kinderen roepen hoe onveilig het is in de Nieuwstraat. Ik had het idee ‘laten we daar desnoods de auto te gast maken.’ Demotiveren dat ze niet per se door het centrum rijden.” Daarvoor heeft D66 op 7 maart een speciale brainstormavond georganiseerd. “We willen graag onze inwoners laten horen, en de ondernemers.”

Ook moet verder gekeken worden dan alleen de winkelstraten. “Ook het Vroonhovenpark. Het is een prachtig gebied. Dat groen mag een stukje doorgetrokken worden naar het Kerkplein.”

Meer informatie over D66 Son en Breugel

Meer over de gemeenteraadsverkiezing

Deel dit nieuws