Het IJsfeest is gered dankzij de mannen achter Beach Event, die hun creativiteit in gaan zetten voor een nieuw evenement.
De mannen achter Beach Event Son zette in 2022 een punt achter het sport- en muziekfestival op de Waterhoef. Toe aan een nieuwe uitdaging. Deze uitdaging kwam in de vorm van een zelf gemaakte natuurijsbaan, maar het weer werkte helaas niet mee. Het balletje is toen voor het team wel gaan rollen voor een ijsbaan die wel zal slagen.
“Na die ene ijsbaan die niet door is gegaan zijn we na gaan denken,” zegt Ronnie Brans tegen Ons Son en Breugel. “We hebben de oude voorzitter van het IJsfeest gesproken en besloten er nu serieus voor te gaan. De stichting is nu van ons. We zijn super enthousiast om voor deze nieuwe uitdaging aan de slag te gaan.”
Nieuw elan
“Het mooie is wel, dit is een nieuw elan. In ons hoofd zijn we al best ver. Alle stoplichten staan op oranje, alleen zijn er nog zaken als financiën en de vergunning. De gemeente werkt goed mee, we hebben het gevoel van echte samenwerking bij hen. Onze naam en enthousiasme hielp ons om de gemeente aan boord te krijgen.”
Maar op gebied van financien is er nog een lange weg te gaan. “Prijzen zijn flink omhoog gegaan. We hebben de ambitie om het ijsfeest toegankelijk te houden voor kinderen, dus we willen de kosten niet doorbelasten in de passe partouts. We zijn hard op zoek naar sponsoren, zeker voor onze eerste keer. Want na drie jaar zijn veel materialen van de oude ijsbaan niet meer bruikbaar.”
Meer activiteiten
Grote sponsoren van het eerste uur zoals Rendac en De Rooy zijn volgens Brans aangestoken door het enthousiasme van het nieuwe bestuur. De creativiteit van het bestuur komt ook bij deze gesprekken om te hoek kijken. “Zo kun je bijvoorbeeld een banenmarkt bij het ijsfeest combineren met onze activiteiten. We willen ook meer activiteiten organiseren voor de doelgroep die ook Beach Event bereikte, een doelgroep die sponsoren aanspreekt”
Bierpulcurlen is ook een activiteit die zeker terugkomt. “We willen meer vette en pakkende activiteiten doen voor die doelgroep voor meer gezelligheid. Als je ziet hoe succesvol het beachvolleybaltoernooi was, is er zeker behoefte. Als ik zo rondvraag bij partners om samen activiteiten te organiseren, dan merken we zeker wel bereidheid is om mee te werken.”
Nieuwe naam, frisse uitstraling
Hier en daar zal het Beach Event signatuur wel zichtbaar gaan worden bij de ijsbaan. “Het schaatsen verandert niet. Maar qua uitstraling, horeca en activiteiten ga je Beach Event wel echt terugzien. Het was al een leuk evenement, maar het kan veel leuker.” Het nieuwe bestuur is bezig met een nieuwe naam en een frisse uitstraling om het IJsfeest nieuw leven in te blazen.


